BIBLIA PRAWDZIWEGO PIĘKNA

MUZY, INSPIRACJE, AUTORYTETY, LEGENDY

CZAS NA NOWE DOZNANIA, MOTYWACJE, INSPIRACJE… NOWĄ… BIBLIĘ PRAWDZIWEGO PIĘKNA!!!

Z Sebasstianem Skalskim jesteśmy powietrznymi znakami zodiaku. Ja Bliźniakiem, Sebasstian Wagą… lubimy tworzyć. Kochamy ludzi, kochamy piękno i lubimy zmieniać rzeczywistość. Myślę, że sporo nam się udało!

JOLANTA KWAŚNIEWSKA

„BIBLIA PRAWDZIWEGO PIĘKNA – MUZY, INSPIRACJE, AUTORYTETY, LEGENDY” – unikalna, pierwsza i jedyna w historii Polski wielopokoleniowa biblia/album autorstwa polskich artystów, wizjonerów i twórców kultury polskiej SEBASSTIANA SKALSKIEGO i MICHAŁ KOSSMA KOWALSKIEGO czyli duetu BosscyBoySS oraz statuetki i gala charytatywna Fundacji ONE SĄ BOSSKIE. BIBLIA to jeden z głównych filarów kultury europejskiej. Uważana przez wierzących za świętą, dla innych to księga inspiracji. Jest nośnikiem pewnych idei i zasad moralnych. Nie ma takiej gałęzi kultury, w której nie odnajdziemy wpływów biblijnych… fotografia, malarstwo, rzeźba, grafika, architektura pełne są inspiracji Biblią. Tak jest również w przypadku „BIBLII PRAWDZIWEGO PIĘKNA”.

Album skupia się wokół piękna… pięknych ludzi, detali i miejsc. Autorom zależało na sportretowaniu i opisaniu ludzi, miejsc i przedmiotów uznanych w obecnym świecie za MUZY, INSPIRACJE, AUTORYTETY, LEGENDY. Fotografie, cytaty, biogramy są formą najwyższego uznania za całokształt życia, uznania dla dokonań, empatię, działalność prywatną i zawodową, patriotyzm i dobroczynność. Bohaterami są m.in popularne i charyzmatyczne osobowości jak: Ewa Błaszczyk, Hanna Bakuła, Katarzyna Bonda, Marcin Dorociński, Anna Dymna, Magda Gessler, Anna Kolisz, KORA, Jolanta Kwaśniewska, Zbigniew Lew-Starowicz, Teresa Lipowska, Adam Małysz, Katarzyna Miller, Maja Ostaszewska, Jurek Owsiak, Krzysztof Penderecki, Alicja Resich-Modlińska, Jadwiga Ewa Skalska, Dorota i Przemysław Stankowscy, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz czy Dorota Wellman. Obok nich zdjęcia rodzinne i przyjaciół… Autorzy z przyjemnością, a wręcz z premedytacją goszczą w swoim atelier przed obiektywem i w swojej Fundacji ONE SĄ BOSSKIE… ludzi, którzy stąpają w życiu swoimi ścieżkami, niekoniecznie prowadzącymi na kanapy programów śniadaniowych czy tańców z gwiazdami. Oddechem od fotografii ludzi w albumie są bajeczne fotografie detali i miejsc. Wszystko to układa się w spojoną 500-stronicową piękną całość…

Premiera 14 października 2019 roku, podczas gali charytatywnej Fundacji „ONE SĄ BOSSKIE” w Warszawie.