CZŁOWIEK – ARTYSTA – WIZJONER

Zawsze byłem człowiekiem pełnym optymizmu, charyzmy, wizji, otwartości, miłości i pasji, który ma przyjaciół, znajomych i klientów w różnych miejscach na świecie. Poznaję ludzi z różnych środowisk łącząc człowieczeństwo – artyzm – wizjonerstwo. Dzięki temu mam możliwość tworzenia wyjątkowych projektów i gal charytatywnych. Sprawiam, że ktoś jest szczęśliwy i rozkwita… a ja z nim. Życie bosskie jest.

Sebasstian Skalski

 • Sebasstian Skalski – unikalny artysta, wizjoner, twórca kultury polskiej o niezwykłej osobowości i wielu talentach
 • fotografik, designer, producent
 • urodził się (1974) w Polsce w Łodzi, mieszka i tworzy w Warszawie, Portugalii, Nowym Jorku
 • nazywany jest: „ALMODÓVAREM FOTOGRAFII”
 • członek “Polish American Photographic Club of New York”
 • jeden z najsłynniejszych i cenionych fotografików
 • specjalizuje się w portretach oraz aktach
 • portretuje osoby prywatne, które zamawiają u niego indywidualne i rodzinne obrazy Pop Art i prywatne sesje fotografii
 • portretuje osobowości filmu, teatru, estrady, sztuki, biznesu, literatury
 • jego fotografie i obrazy Pop Art są w zbiorach firmowych i prywatnych m.in.: w Polsce, Nowym Yorku, Portugalii, Paryżu czy w Berlinie
 • autor albumów i książek: „POP ART SHOW by SEBASSTIAN SKALSKI”, WOMAN IN THE LEAD ROLE”, „FAMILY & PRIVATE PHOTOGRAPHS”, „BIBLIA PRAWDZIWEGO PIĘKNA”, „POLKI MAJĄ GŁOS”, „APETYT NA KOBIETY”, „MATKI DZIECIOM”, „MOJE MUZY MOJE ŻYCIE BEZ RETUSZU I TAJEMNIC”, „100 POLAKÓW 1 POLSKA”, „MAM JEDNO OKO ZIELONE… 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej”, „HERBACIANY ZAPACH RÓŻ”, „ALMODÓVAR FOTOGRAFII…”.
 • autor wielopokoleniowego leksykonu i filmu dokumentalnego: „POLKI MAJĄ GŁOS / THE VOICE OF POLISH WOMEN” ukazujących ponadczasową galerię portretów i wypowiedzi kultowych, aktywnych na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej 100 Polek na 100-lecie wywalczenia praw wyborczych
 • twórca piosenki, teatru i estrady • autor poetyckich tekstów piosenek
 • autor scenariuszy, recitali, spektakli muzycznych i płyt: „Urodzeni dla miłości”, „Życie bosskie jest!”, „Cafe Tęsknota”, „Umiłowania”, „Piosenki Almodóvara”, „Sny i marzenia Violetty Villas”
 • twórca filmu, autor scenariuszy i reżyser, m.in: „POLKI MAJĄ GŁOS”, „URODZENI DLA MIŁOŚCI”, „IDEALNY PREZENT” oraz twórca teledysków i reklam
 • żyje jak chce, gdzie chce i z kim chce 
 • z Michałem Kossma Skalskim tworzy duet „BosscyBoySS” 
 • otrzymał tytuł Hrabiego przyznany przez Arystokrację Wartości Domu Rodu Książąt Tarkowskich 
 • świadomy realizuje swoje marzenia i pragnienia, ale również dzieli się swoją energią i pasjami z innymi 
 • 20.12.2019 roku w Portugalii zawarł związek małżeński z Michałem Kossma Skalskim 
 • jako zodiakalna Waga odnalazł równowagę, spełniając się w sztuce, w miłości i w życiu. 
 • w 2020 roku świętuje 30 lat twórczości.

1989 – 2009
– Nauka zawodu fotografika w Łodzi w Pracowni Portretu Ireny Strzemiecznej
(nazywanej łódzką Nasierowską!) 1989
– Oficjalny Fan Club Kory & Maanam: Derwisz – założyciel,1992
– Bezsenna noc – wystawa,1997
– Testament – wystawa, 1998
– Tam, gdzie nie widać oczu / portrety Ewy Błaszczyk – wystawa, 1999
– Przyjaciele przyjaciołom – kalendarz, gala charytatywna 2001
– Apetyt na kobiety / 100 wyjątkowych kobiet XXI wieku – album, wystawa, 2001
– Tęsknota Róży – maxi singiel, 2001
– Komeda / księżycowy chłopiec – płyta, spektakl muzyczny, 2001
– Magic – kalendarz, wystawa, gala charytatywna, 2003
– Herbaciny zapach róż – bajki dla dzieci dużych i małych – książka, 2004
– Umiłowania – spektakl muzyczny, płyta, wystawa, 2004
– Mam jedno oko zielone… 25 lat PPA – książka, wystawa, 2004
– Cafe tęsknota – spektakl muzyczny, płyta, 2004
– HOMOni – wystawa aktów, 2006
– Almodóvar fotografii – książka, płyta, wystawa jubileuszowa, 2007
– Zodiacus – kalendarz, wystawa, gala charytatywna, 2008
– Piosenki Almodóvara / Tribute to Pedro Almodóvar – płyta, spektakl muzyczny, 2008/2009

2010 – 2020
– MASKARADA – wystawa, 2010
– ZODIACUS – kalendarz, płyta, gala charytatywna, 2010
– APETYT NA KOBIETY / edycja kolekcjonerska – album, wystawa, gala, 2011
– MATKI DZIECIOM – album, wystawa, gala, 2011
– 15 MINUT SŁAWY by SEBASSTIAN SKALSKI – wystawa, kolekcja pocztówek, 2012
– SALON 2013 / Polish American Photographic Club of NEW YORK, 2013
– POP COLLECTION / wystawa autorskich lamp i parawanów, 2013
– SNY I MARZENIA VIOLETTY VILLAS – widowisko rewiowe, 2013
– 100 POLAKÓW 1 POLSKA – książka, wystawa, gala charytatywna, 2015
– MOJE MUZY MOJE ŻYCIE – książka, wystawa, gala charytatywna, 2016
– ŻYCIE BOSSKIE JEST! – płyta, recital, 2017
– POLKI MAJĄ GŁOS – album, instalacja, film, statuetki, gala charytatywna, 2018
– FUNDACJA ONE SĄ BOSSKIE, 2019
– TO JEST… FUNDACJA ONE SĄ BOSSKIE – film dokumentalny, 2019
– URODZENI DLA MIŁOŚCI – książka, płyty CD/DVD, filmowy spektakl muzyczny, 2019
– BIBLIA PRAWDZIWEGO ŻYCIA – album, gala charytatywna, 2019
– ONE SĄ BOSSKIE / Magazyn & Portfolio, 2019
– IDEALNY PREZENT OD BOSSKICHBOYSS – film muzyczny, 2020
– KOBIETY W ROLI GŁÓWNEJ – album, 2020

Kontakt z artystą, zamówienia sesji fotografii, obrazów, zlecenia, licencje, recitale Michał Kossma Skalski – manager artysty Sebasstiana Skalskiego

tel. +48 604 307 753
email: sebastian.skalski@op.pl

JADWIGA EWA SKALSKA – MAMA

Poznałam Sebastiana pewnego dnia w środę o godzinie 11.20. Był malutki, drobniutki, lecz głosem donośnym zapowiadający swoje przyjście na świat. Urodził się indywidualistą to pewne. Rytm życia własny, tzn. wszelkie podręczniki z tabelkami i instrukcjami od niemowlaka – do kosza. Dorastał też w swoim rytmie. Prace obowiązkowe jako zło konieczne zawsze na drugim miejscu! Lubił głównie robić to, co teraz nazywamy pasją – rysował, malował, budował scenografie i śpiewał do udawanego mikrofonu. Pomysły realizował natychmiast i niejednokrotnie kilka w tym samym czasie (nazywali to wtedy nadpobudliwością). Nauczyciele i psycholodzy daremnie próbowali przedszkolaka a później ucznia „ułożyć” według testów i schematów. Na próżno! I nagle, w wieku czternastu lat samodzielna decyzja: BĘDĘ FOTOGRAFEM! A co było dalej wiadomo z licznych albumów, książek, tekstów piosenek, płyt, spektakli muzycznych, mebli, wernisaży, wywiadów, publikacji… Jestem szczęśliwa, że jest kolejny album i kolejna wystawa, kolejna gala. Jako mama nie opuściłam żadnej, byłam na wszystkich. Dzięki mojemu synowi jestem rozpoznawalna, ponieważ uwiecznił mnie w swoich albumach. On jest szczęśliwy, ja jestem szczęśliwa, że on tak żyje, takie piękne rzeczy tworzy. Staram się mu pomagać ze wszystkich sił i oczekuje, że Państwo docenią indywidualizm i profesjonalizm Sebasstiana, jak on docenia nas…!

HANNA BAKUŁA – MALARKA, PISARKA

KIEDYŚ BYŁA ZOFIA NASIEROWSKA A TERAZ JEST SEBASSTIAN SKALSKI!

Mało kto zastanawia się na czym polega fenomen portretowania. Większość uważa, że dobry portret to banalne podobieństwo z solidnym upiększeniem, inni, że naturalistyczne obrzydzenie modela w imię nieistniejącej prawdy obiektywnej. Jestem zawodową portrecistką, zwaną Witkacym w spódnicy, zrobiłam koło tysiąca portretów i mam prawo się wymądrzać w tej sprawie. Portret to wielka sztuka, o której stanowi wrażliwość, zmysł obserwacji i talent artysty. To on jest filtrem, przez który widać duszę modela, będącego tylko pretekstem do powstania dzieła sztuki i w niczym nie różniącego się od tulipana, czy widoku z okna. To artysta decyduje o tym, jakich nas zobaczą potomni. Dzięki portretom wiemy, jak wyglądali królowie i wodzowie, ale też zastanawiamy się nad tym, kim była dziewczyna z perłą i co myślała Dama z Łasiczką. Portret jest królem w malarstwie i fotografii i niezwykle trudno jest zrobić dobry. Sebasstian Skalski bardziej pasuje do Berlina lat dwudziestych, niż prowincjonalnej Warszawy, gdzie nie ma czasu na fantazję i androgeniczne pomysły. Usiłuje zrozumieć kobiety przez umiejscowienie ich w zaskakujących sytuacjach psychofizycznych, uzupełnianie o dziwne rekwizyty i ostre oświetlanie. Sebasstian szuka fenomenu kobiecości wśród osób niekoniecznie się z nim kojarzących. Jego kobiety to obłaskawione demony czekające na swoje ofiary. Każda z nich jest kimś. Każda ma własny styl i zdanie. Właśnie to potrafi pokazać Sebasstian, uzupełniając ich cechy o własne intuicyjne niepokoje świadomego znaczenia portretu psychologicznego, czułego voyerysty. PS. Uwielbiam pozować Sebasstianowi. Trwa to dziesięć minut, bo ja nie znoszę pozować… malują mnie, przychodzę na plan, pstryk, pstryk i mamy piękne portrety. Jak twórczy Sebasstian się uprze, ma jakąś koncepcję, to nie ma mowy, on by sfotografował… papieża w majtkach…!

HANNA ZDANOWSKA – PREZYDENT MIASTA ŁÓDŹ

Sesja z Sebasstianem była fantastyczna i nieprzewidywalna, ponieważ nieprzewidywalna jest sztuka, która musi mieć swoją wolność i możliwość ekspresji, którą każdy artysta musi mieć. Sesja przede wszystkim była wspaniała, bo znów spotkałam się z Sebasstianem, który jest fantastycznym człowiekiem, jest łodzianinem i w związku z czym porozmawialiśmy również jak łodzianka z łodziakiem.

KATARZYNA MILLER – TOP PSYCHOLOG

Sebasstian jest boski! Po pierwsze i najważniejsze to jest człowiek, który ma harmonię pierwiastka męskiego i kobiecego w sobie, a ja… też to mam i bardzo się świetnie z nim czuję i rozumiem. JEST ON PRAWDĘ MÓWIĄC ŚWIETNYM PSYCHOTERAPEUTĄ I PSYCHOLIOGIEM, więc od pierwszej chwili i pierwszej sekundy poczułam się jak z kimś, z kim mogłabym robić prawie wszystko…!

EWA BŁASZCZYK – AKTORKA, FUNDACJA „AKOGO?”

Z Sebasstianem spotkałam się w 1999 roku i właściwie od tamtej pory się nie rozstajemy. Sebasstian – to oczywiście fotograf i zdjęć zrobiliśmy razem całe mnóstwo. Praca ta jest osobliwa bo Sebasstian bardzo się angażuje i wtedy poruszamy się razem przez życie i różne sytuacje zawodowe i prywatne, z każdego obszaru pozyskując dużo zdjęć. Zaangażowanie Sebasstiana jest jednak daleko wykraczające poza fotografię, jest czynny, czuły, obecny, organizuje, pomaga, interesuje się. Jest – jest przyjacielem!

MAGDA GESSLER – TOP RESTAURATORKA

Przede wszystkim Sebasstian jest artystą upartym, ponieważ mimo wszystkiego co się tutaj zmieniło – on się nie zmienił i bardzo mu tego gratuluję. Jest konsekwentny, tworzy piękne rzeczy i życzę mu, aby nigdy w życiu się nie zatrzymał.

DOROTA WELLMAN – TOP DZIENNIKARKA

Sebasstian to świr, a ja świrów bardzo lubię! Uważam, że tylko wariaci mogą robić takie projekty jak ten, „Polki mają głos” i tylko ludzie, którzy są zakręceni mocno, uparci żeby zrobić coś po swojemu, mogą osiągnąć sukces. Uwielbiam Sebasstiana bo jest jakiś, wyjątkowy, rozumiemy się bez słów. Zrobiliśmy taką sesję jaką on chciał i jaką ja chciałam. Można powiedzieć, że artyście oddaje się człowiek z zaufaniem. Jak mnie ktoś wkurwia to nie będę z nim robić zdjęć. A jak mu ufam, tak jak Sebasstianowi, to może zrobić ze mną wszystko!

BEATA TYSZKIEWICZ – AKTORKA

Sebasstian Skalski, sam urok i wdzięk. Profesjonalizm i gust, którego mogą inni mu pozazdrościć. Ambitny, pracowity, urokliwy. Miałam okazję być przez Sebasstiana fotografowana. Dużo rozmawialiśmy i nawet nie wiem kiedy już po sesji. To była wielka przyjemność i rezultatem piękne zdjęcia. Jestem szczęśliwa, że los nas zetknął.

DJ WIKA – DJ, PEDAGOG, DZIAŁACZKA SPOŁECZNA

Sebasstian Skalski jest jak… kameleon, zmienia swój wizerunek w zależności od nastroju. Lubi szokować, zaskakiwać, eksperymentować. Jego życie to tworzenie… dzieł sztuki… każda sesja fotograficzna, każdy obraz to dzieło sztuki. To nie są zwykłe fotografie… on w każdym odkrywa coś zupełnie nowego. Czy to jest gwiazda estrady… czy własna mama… czy ktoś z przyjaciół. Wszystkie portrety są klasyczne, ale piękne, takie inne, ciekawe, intrygujące. Pomyślałam, jak on to robi… Jako pedagog uważam, że być może jego wrażliwość, pewne predyspozycje, charyzma i talenty jakie posiada tworzą taką niezwykłą osobowość a w rezultacie wyjątkowe działa. Stąd też postrzeganie świata, ludzi jest uwarunkowane empatią, pogodą ducha, miłością do życia, ludzi, zwierząt, przyrody. Sebasstian… fotografuje, maluje, pisze wiersze, teksy piosenek, scenariusze, komponuje i śpiewa piosenki, ilustruje książki, projektuje fajne detale i meble, reżyseruje, produkuje, wspiera akcje i fundacje charytatywne… jest wszędzie tam, gdzie można czegoś wyjątkowego doświadczyć, gdzie trzeba pomóc, wesprzeć… Cudowny, niezawodny człowiek, przyjaciel, kochający syn – ma wdzięk i urok chłopca w dorosłym mężczyźnie.. takim jest Sebasstian – wielki człowiek o gołębim sercu dla ludzi, zwierząt i życia. Cieszę się, że go znam, że jest obecny (razem ze swoim cudownym partnerem, przyjacielem i mężem Michałem Kossmą) w moim życiu i jest moim przyjacielem! W Sebasstianie szalenie podoba mi się to, że nikogo nie udaje, ma zawszę jedną twarz dla wszystkich, ma gołębie serce i twardą pupę, pewnie jak ja często powtarza, że jest sobą, robi swoje i ma wszystko w DUPU!

HUMAN – ARTIST – VISIONER

I have always been a man full of optimism, charisma, vision, love and passion who has friends and clients in various places around the world. I meet people from all areas of life combining humanity – artistry – visionary. Thanks to this, I have the opportunity to create unique projects and charity galas. I make that people are happy… and I am with them! Life is divine!

Sebasstian Skalski

 • Sebasstian Skalski a unique artist, visionary, creator of Polish culture with an unusual personality and many talents
 • photographer, designer, producer
 • was born (1974) in Poland in Łódź, lives and works in Warsaw, Portugal and New York
 • is called: „THE ALMODÓVAR OF PHOTOGRAPHY”
 • member of the „Polish American Photographic Club of New York”
 • one of the most famous and respected photographers
 • specializes in portraits and files
 • portrays private individuals who order individual and family Pop Art images and private photo sessions from him
 • portraits the personalities of film, theater, stage, art, business and literature
 • his photographs and paintings Pop Art are in the company and private collections, among others in Poland, New York, Portugal, Paris and Berlin
 • author of albums and books: „POP ART SHOW by SEBASSTIAN SKALSKI”, „MOJA EWA BŁASZCZYK / MY EWA BŁASZCZYK”, „WOMAN IN THE LEAD ROLE”, “FAMILY & PRIVATE PHOTOGRAPHS”, „BIBLE OF TRUE BEAUTY”, “THE VOICE OF POLISH WOMEN”, “APPETITE FOR WOMAN”, “MOTHER FOR CHILDREN”, “ZODIACUS”, “MY MUSE, MY LIFE WITHOUT RETOUCHING AND SECRETS”, 100 POLES 1 POLAND”,” I HAVE ONE GREEN EYE… 25 years of Festival of the acting song”, „TEA SCENT OF ROSES”, „THE ALMODÓVAR OF PHOTOGRAPHY…”.
 • author of a multi-generation lexicon and documentary film: „THE VOICE OF POLISH WOMEN” showing a timeless gallery of portraits and cult statements, active on the local and international arena, 100 Polish women on the 100th anniversary of winning electoral rights
 • songwriter, theater and stage creator
 • author of poetic song lyrics
 • author of scripts, recitals, musical performances and records: „BORN TO LOVE”, “LOVE IS DIVINE!”, “CAFE LONDING”, “AFFECTION”, “THE SONGS OF ALMODÓVAR”, “DREAMS OF VIOLETTA VILLAS”
 • filmmaker, screenwriter and director, among others: „THE VOICE OF POLISH WOMEN”, „BORN TO LOVE „, “PERFECT GIFT” and creator of music videos and commercials
 • lives as he wants, where he wants and with whom he wants
 • creates the duo „BosscyBoySS” with Michał Kossma Skalski
 • he was awarded the title of Count by the Aristocracy of the House of the Tarkowski Princes’ House
 • conscious realizes his dreams and desires, but also shares his energy and passions with others
 • On December 20, 2019, he got married in Portugal to Michał Kossma Skalski
 • as the zodiacal Libra he found balance, fulfilling himself in art, in love and in life.
 • celebrates 30 years of creativity in 2020.

1989 – 2009
Learning the profession of a photographer in Łódź
in the Portrait Studio of artist Irena Strzemieczna, 1989
– Official Fan Club Kora & Maanam: Dervish – founder, 1992
– SLEEPLESS NIGHT – exhibition, 1997
– TESTAMENT – exhibition, 1998
– WHERE THE EYE CANNOT BE SEEN / portraits of Ewa Błaszczyk – exhibition, 1999
– FRIENDS TO FRIENDS – calendar, charity gala, 2001
– APPETITE FOR WOMAN – album, exhibition, 2001
– YEARNING FOR THE ROSE- maxi single, 2001
– KOMEDA / MOON BOY – book, musical performance, 2001
– MAGIC – calendar, exhibition, charity gala, 2003
– TEA SCENT OF ROSES – book, 2004
– AFFECTION – musical performance, album, exhibition, 2004
– I HAVE ONE GREEN EYE… – 25 years of PPA – book, exhibition, 2004
– CAFE LONGING – a musical performance, album, 2004
– HOMOni – exhibition, 2006
– THE ALMODÓVAR OF PHOTOGRAPHY… – book, CD, jubilee exhibition, 2007
– ZODIACUS – calendar, exhibition, charity gala, 2008
– THE SONGS OF ALMODÓVAR / TRIBUTE TO PEDRO ALMODÓVAR – CD, musical performance, 2008/2009

2010 – 2020
– MASQUERADE – exhibition, 2010
– ZODIACUS – calendar, CD, charity gala, 2010
– APPETITE FOR WOMAN / collector's edition – album, exhibition, jubilee gala, 2011
– MOTHER CHILDREN – album, exhibition, charity gala, 2011
– 15 MINUTES OF FAME by SEBASSTIAN SKALSKI – exhibition, postcard collection,
2012
– SALON 2013 / Polish American Photographic Club of NEW YORK, 2013
– POP COLLECTION / exhibition of original lamps and screens, 2013
– DREAMS OF VIOLETTA VILLAS – show revue, 2013
– 100 POLES 1 POLAND – book, exhibition, charity gala, 2015
– MY MUSES, MY LIFE – book, exhibition, charity gala, 2016
– LIFE IS DIVINE! – album CD, recital, 2017
– THE VOICE OF POLISH WOMEM – album, exhibition, film, statuettes, charity gala, 2018
– ONE SĄ BOSSKIE Foundation, 2019
– THIS IS … ONE SĄ BOSSKIE FOUNDATION – documentary film, 2019
– BORN TO LOVE – book, CD/DVD, musical film performance, 2019
– THE BIBLE OF TRUE BEAUTY – album, 2019
– ONE SĄ BOSSKIE / Magazyn & Portfolio, 2019
– THE PERFECT GIFT FROM DIVINEBOYSS – a music film, 2020
– WOMEN IN THE LEAD ROLE – album, 2020

Contact with the artist, photo session orders, paintings, orders, licenses, recitals Michał Kossma Skalski – manager of the artist Sebasstian Skalski.

tel. +48 604 307 753
email: sebastian.skalski@op.pl

JADWIGA SKALSKA – MOTHER

I met Sebastian one day on Wednesday at 11.20. He was tiny, midget, but with a loud voice announcing his coming into the world. He was born an individualist that’s for sure. Specific rhythm of life, all textbooks with tables and instructions for the baby – to the trash. He also grew up in his own rhythm. Obligatory work as a necessary evil always in second place! He liked to do what we now call passion – he drew, painted, built scenography and sang to a mimed microphone. He implemented the ideas immediately and often several at the same time (they called it hyperactivity then). Teachers and psychologists in vain tried to „arrange” the preschooler and later the student according to tests and schemes. In vain! And suddenly, at the age of fourteen he made an independent decision: I WILL BE A PHOTOGRAPHER! And what came later we know from numerous albums, books, song lyrics, CDs, music performances, furniture, vernissages, interviews, publications … I am happy that there is another album and another exhibition, another gala. As a mother, I did not miss any, I was at all of them. Thanks to my son, I’m recognizable because he immortalized me in his albums. He is happy, I am happy that he lives like that, creates such beautiful things. I try to help him with all my strength and expect you to appreciate the individuality and professionalism of Sebasstian, as he appreciates us …!

HANNA BAKUŁA – PAINTER, WRITER

ONCE WAS ZOFIA NASIEROWSKA TODAY IS SEBASSTIAN SKALSKI

Hardly anyone wonders what the phenomenon of portraying is about. The majority think that a good portrait is a trivial resemblance with a solid embellishment, others that it’s the naturalistic malformation of the model in the name of non-existent objective truth. I am a professional portraitist, called Witkacy in a skirt, I made around a thousand portraits and I have the right to be wise in this matter. Portrait is a great art, which is made by sensitivity, the sense of observation and the talent of the artist. He is the filter through which one can see the soul of the model, which is only a pretext for the creation of a work of art and in no way different from a tulip or a view from a window. It’s the artist who decides about how we will be seen by descendants. Thanks to the portraits, we know what the kings and chiefs looked like, but we also wonder who the girl with the pearl was and what the Lady with an Ermine thought. The portrait is the king in painting and photography and it is extremely difficult to make a good one. Sebasstian Skalski is more suited to Berlin in the 1920s than the provincial Warsaw, where there is no time for fantasy and androgynous ideas. He tries to understand women by placing them in surprising psychophysical situations, supplementing them with strange props and sharp lighting. Sebasstian is looking for the phenomenon of femininity among people who are not necessarily associated with it. His women are tainted demons waiting for their victims. Each of them is someone. Each has her own style and opinion. This is what Sebasstian can show, supplementing their qualities with his own intuitive anxieties of the conscious meaning of a psychological portrait, a sensitive voyeurist. PS. I love to pose for Sebasstian. It takes ten minutes, because I hate to pose… I get makup done, I come to the set, snap, snap and we have beautiful portraits. When the creative Sebasstian gets obstinate, has some idea, there is no stopping him, he would photograph… the Pope in underwear…!

HANNA ZDANOWSKA – PRESIDENT OF THE CITY OF ŁÓDŹ

The session with Sebasstian was fantastic and unpredictable, because of the unpredictability of art, that must have its freedom and the possibility of expression, that every artist must have. The session was above all great, because I got to meet again with Sebasstian, who is a fantastic man, he is from the City of Łódź and therefore we also talked like a two people coming from the same place.

KATARZYNA MILLER – TOP PSYCHOLOGIST

Sebasstian is divine! First and foremost, this is a man who has the harmony of the masculine and feminine elements in himself, and I… I have it too and I feel great with him and understand him. He is, in fact, a great psychotherapist and psychologist, so from the first moment and the first second I felt like with someone with whom I could do almost anything…!

EWA BŁASZCZYK – ACTRESS, „AKOGO?” FOUNDATION

I met Sebasstian in 1999 and we have virtually not split up since then. Sebasstian – of course is a photographer and we made a whole lot of photographs together. This work is peculiar because Sebasstian is very involved and then we move together through life and various professional and private situations, acquiring a lot of photos from each area. Sebasstian’s involvement, however, goes far beyond photography, he’s active, affectionate, present, organizes, helps, and interests. He is – he is a friend!

MAGDA GESSLER – TOP RESTAURATEUR

Above all, Sebasstian is a stubborn artist, because despite everything that has changed here – he has not changed and I congratulate him very much. He is consistent, he creates beautiful things and I wish him never to stop in his life.

DOROTA WELLMAN – TOP JOURNALIST

Sebasstian is a freak, and I like freaks very much! I believe that only crazy people can do such projects as this one, „The voice of Polish Women” and only people who are rigid, stubborn to do something of their own, can achieve success. I love Sebasstian because he is unique, we understand each other without words. The session we did was as he wanted and as I wanted. It can be said that one indulges to an artist with confidence. If someone pisses me off, I will not take pictures with him. And if I trust him, like Sebasstian, he can do anything with me!

BEATA TYSZKIEWICZ – ACTRESS

Sebasstian Skalski, charm and grace. Professionalism and taste that others can only envy. Ambitious, hardworking, charming. I had the opportunity to be photographed by Sebasstian. We talked a lot and I don’t even know when it was over. It was a great pleasure and the result was beautiful pictures. I am happy that fate has brought us together.

DJ WIKA – DJ, PEDAGOGUE, SOCIAL GRINDER

Sebasstian Skalski is like… a chameleon, he changes his image depending on the mood. He likes to shock, surprise, experiment. His life is creating… works of art… each photo session, every painting is a work of art. These are not ordinary photographs… he discovers something completely new in every one of them. Whether it’s a stage star… or his own mother… or one of his friends. All portraits are classic, but beautiful, so different, interesting, intriguing. I thought how does he do it… As a pedagogue, I think that perhaps his sensitivity, certain predispositions, charisma and talents that he has create such a unique personality and, as a result, exceptional works. Hence, the perception of the world and people is conditioned by empathy, cheerfulness, love for life, people, animals, and nature. Sebasstian… photographs, paints, writes poems, lyrics, scripts, composes and sings songs, illustrates books, designs cool details and furniture, directs, produces, supports events and charitable foundations… he is everywhere where you can experience something special, where help, support is needed… A wonderful, reliable man, a friend, a loving son – he has the grace and charm of a boy in an adult man… that is Sebasstian – a great man with a pigeon’s heart for people, animals and life. I am glad, that I know him, that he is present (together with his wonderful partner, friend and husband Michał Kossma) in my life and is my friend! I really like in Sebasstian that he doesn’t pretend to be anyone else, he always has one face for everyone, he has a pigeon’s heart and a hard bottom, probably just like me he often repeats, that he is himself, he does his job and has everything up his @#$%&….!