CZŁOWIEK – ARTYSTA – WIZJONER

Zawsze byłem człowiekiem pełnym optymizmu, charyzmy, wizji, otwartości, miłości i pasji, który ma przyjaciół, znajomych i klientów w różnych miejscach na świecie. Poznaję ludzi z różnych środowisk łącząc człowieczeństwo – artyzm – wizjonerstwo. Dzięki temu mam możliwość tworzenia wyjątkowych projektów i gal charytatywnych. Sprawiam, że ktoś jest szczęśliwy i rozkwita… a ja z nim. Życie bosskie jest.

Sebasstian Skalski

 • unikalny artysta, wizjoner, twórca kultury polskiej o niezwykłej osobowości i wielu talentach – fotografik, piosenkarz, designer, autor tekstów piosenek, kompozytor, reżyser, producent
 • łodzianin zakochany w Warszawie, Mayorce i w Nowym Jorku
 • motto… „Spraw by inni czuli się ważni i wyjątkowi”. Mary Kay Ash
 • z Michałem Kossma Kowalskim tworzy duet „BosscyBoySS”
 • współzałożyciel Fundacji „ONE SĄ BOSSKIE” na rzecz Polek
 • nazywany jest: „ALMODÓVAREM FOTOGRAFII”
 • członek “Polish American Photographic Club of New York”
 • jeden z najsłynniejszych i cenionych portrecistów
 • portretuje osobowości filmu, teatru, estrady, sztuki, biznesu, literatury, jak również osoby prywatne, które zamawiają u niego prywatne sesje indywidualne i rodzinne
 • autor albumów i książek jak: „Apetyt na kobiety”, „Matki Dzieciom”, „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic”, 100 Polaków 1 Polska”, „Mam jedno oko zielone… 25 lat Przeglądu Piosenki Aktorskiej”, „Herbaciany zapach róż”, „Almodóvar fotografii” i in.
 • autor wielopokoleniowego leksykonu i filmu „POLKI MAJĄ GŁOS / THE VOICE OF POLISH WOMEN” ukazujących ponadczasową galerię portretów i wypowiedzi kultowych, aktywnych na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej 100 Polek na 100-lecie wywalczenia praw wyborczych
 • twórca piosenki, teatru i estrady
 • autor poetyckich tekstów piosenek, muzyki, scenariuszy, recitali, spektakli muzycznych i płyt, jak: „One są bosskie”, „Życie bosskie jest!”, „Cafe Tęsknota”, „Umiłowania”, „Piosenki Almodóvara”, „Sny i marzenia Violetty Villas”
 • twórca filmu, autor scenariuszy i reżyseria, m.in: „POLKI MAJĄ GŁOS / THE VOICE OF POLISH WOMEN”, „To jest Fundacja One Są Bosskie”
 • wspiera m.in. Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”
 • otrzymał tytuł Hrabiego przyznany przez Arystokrację Wartości Domu Rodu Książąt Tarkowskich
 • żyje jak chce, gdzie chce i z kim chce
 • świadomy realizuje swoje marzenia i pragnienia, ale również dzieli się swoją energią i pasjami z innymi
 • jako zodiakalna Waga odnalazł równowagę, spełniając się w sztuce, muzyce, w miłości i życiu.

 

1995 – 2007
Nauka zawodu fotografika w Łodzi w Pracowni Portretu Ireny Strzemiecznej (nazywanej łódzką Nasierowską!)
Bezsenna noc – wystawa, 1997
Testament – wystawa, 1998
Tam, gdzie nie widać oczu – portrety Ewy Błaszczyk – wystawa, 1999
Przyjaciele przyjaciołom – kalendarz, gala charytatywna 2001
Apetyt na kobiety – 100 wyjątkowych kobiet XXI wieku – album, wystawa, 2001
Tęsknota Róży – maxi singiel, 2001
Komeda – księżycowy chłopiec – płyta, spektakl, 2001
Magic – kalendarz, wystawa, gala charytatywna, 2003
Herbaciny zapach róż – bajki dla dzieci dużych i małych – książka, 2004
Umiłowania – spektakl muzyczny, płyta, wystawa, 2004
Mam jedno oko zielone…– 25 lat Przeglądu Piosenki Aktorskiej – książka, wystawa, 2004
Cafe tęsknota – spektakl muzyczny, płyta, 2004
HOMOni – wystawa, 2006
Almodóvar fotografii – książka, płyta, wystawa jubileuszowa, 2007

2008 – 2018
Zodiacus – kalendarz, wystawa, gala charytatywna, 2008
Piosenki Almodóvara – płyta, spektakl muzyczny, 2008/2009
Maskarada – wystawa, 2010
Zodiacus – kalendarz, płyta, gala charytatywna, 2010
Apetyt na kobiety / edycja kolekcjonerska – album, wystawa, gala jubileuszowa, 2011
Matki Dzieciom – album, wystawa, 2011
15 minut sławy by Sebasstian Skalski – wystawa, gala, kolekcja pocztówek, 2012
Salon 2013 / Polish American Photographic Club of New York, 2013
Pop Collection / wystawa autorskich lamp i parawanów, 2013
Sny i marzenia Violetty Villas – widowisko rewiowe, 2013
Pop Sex – wystawa aktów w konwencji Pop Art, 2013
100 Polaków 1 Polska – książka, wystawa, gala charytatywna, 2015
Moje muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic – książka, wystawa, gala charytatywna, 2016
Życie bosskie jest! – płyta, recital, 2017
Polki mają głos – leksykon / album, instalacja, film, statuetki, gala charytatywna, 2018

2019
Fundacja ONE SĄ BOSSKIE
Urodzeni dla miłości – książka, CD/DVD, filmowy spektakl muzyczny
Biblia prawdziwego piękna – album/ leksykon
Gala Charytatywna Piękna
One są bosskie – magazyn & portfolio
Akademia Bosskich Polek – cykl konferencji
dla Polek

Kontakt
Michał Kossma Kowalski – manager artysty Sebasstiana Skalskiego
tel. 604 307 753
email: sebastian.skalski@op.pl

ALICJA RESICH-MODLIŃSKA – DZIENNIKARKA

Sebasstian wszystko widzi, na tym to polega… Sebasstian to przede wszystkim artysta, bardzo ciekawy, inteligentny człowiek i ja go tak zobaczyłam na początku, i zaufałam mu, i dlatego, że Ewa Błaszczyk mi go przedstawiła, a to dla mnie wspaniała rękojmia i opinia. Sebasstian ma w sobie tak dużo radości z wykonywanego zawodu, energii oraz przyjaźni, jak wiem, że to się może wydawać hałaśliwe, bo ja mam inny charakter i tak się nie zachowuję, ale uwielbiam ten stan radości i poczucia nieprawdopodobnej ważności mojej osoby, kiedy współpracuję z Sebasstianem. Musi bardzo dużo myśleć przed sesją, odgadywać charakter danej postaci, żeby to później pokazać – dokładnie tak jak ja robię przed wywiadami.

KATARZYNA BONDA – PISARKA

Sebasstian ma swoje idee fix, które zwykle są trafne. Było coś w tym pięknego, niesamowitego, taki rodzaj powiedziałabym efektu mega teatralnego, artystycznego, który jest super spójny.

BEATA TYSZKIEWICZ – AKTORKA

Sebasstian Skalski, sam urok i wdzięk. Profesjonalizm i gust, którego mogą inni mu pozazdrościć. Ambitny, pracowity, urokliwy. Miałam okazję być przez Sebasstiana fotografowana. Dużo rozmawialiśmy i nawet nie wiem kiedy już po sesji. To była wielka przyjemność i rezultatem piękne zdjęcia. Jestem szczęśliwa, że los nas zetknął.

JADWIGA EWA SKALSKA – MAMA

Poznałam Sebastiana pewnego dnia w środę o godzinie 11.20.Był malutki, drobniutki, lecz głosem donośnym zapowiadający swoje przyjście na świat.
Urodził się indywidualistą to pewne. Rytm życia własny, tzn. wszelkie podręczniki z tabelkami i instrukcjami od niemowlaka – do kosza. Dorastał też w swoim rytmie. Prace obowiązkowe jako zło konieczne zawsze na drugim miejscu! Lubił głównie robić to, co teraz nazywamy pasją – rysował, malował, budował scenografie i śpiewał do udawanego mikrofonu. Pomysły realizował natychmiast i niejednokrotnie kilka w tym samym czasie (nazywali to wtedy nadpobudliwością). Nauczyciele i psycholodzy daremnie próbowali przedszkolaka a później ucznia „ułożyć” według testów i schematów. Na próżno!

I nagle, w wieku czternastu lat samodzielna decyzja: BĘDĘ FOTOGRAFEM! A co było dalej wiadomo z licznych albumów, książek, tekstów piosenek, płyt, spektakli muzycznych, mebli, wernisaży, wywiadów, publikacji… Jestem szczęśliwa, że jest kolejny album i kolejna wystawa, kolejna gala. Jako mama nie opuściłam żadnej, byłam na wszystkich. Dzięki mojemu synowi jestem rozpoznawalna, ponieważ uwiecznił mnie w swoich albumach. On jest szczęśliwy, ja jestem szczęśliwa, że on tak żyje, takie piękne rzeczy tworzy. Staram się mu pomagać ze wszystkich sił i oczekuje, że Państwo docenią indywidualizm i profesjonalizm Sebasstiana, jak on docenia nas…!

DOROTA WELLMAN – DZIENNIKARKA

Sebasstian to świr, a ja świrów bardzo lubię! Uważam, że tylko wariaci mogą robić takie projekty jak ten, „Polki mają głos” i tylko ludzie, którzy są zakręceni mocno, uparci żeby zrobić coś po swojemu, mogą osiągnąć sukces. Uwielbiam Sebasstiana bo jest jakiś, wyjątkowy, rozumiemy się bez słów. Zrobiliśmy taką sesję jaką on chciał i jaką ja chciałam. Można powiedzieć, że artyście oddaje się człowiek z zaufaniem. Jak mnie ktoś wkurwia to nie będę z nim robić zdjęć. A jak mu ufam, tak jak Sebasstianowi, to może zrobić ze mną wszystko!

EWA BŁASZCZYK – AKTORKA, FUNDACJA „AKOGO?”

Z Sebasstianem spotkałam się w 1999 roku i właściwie od tamtej pory się nie rozstajemy. Sebasstian – to oczywiście fotograf i zdjęć zrobiliśmy razem całe mnóstwo. Praca ta jest osobliwa bo Sebasstian bardzo się angażuje i wtedy poruszamy się razem przez życie i różne sytuacje zawodowe i prywatne, z każdego obszaru pozyskując dużo zdjęć. Zaangażowanie Sebasstiana jest jednak daleko wykraczające poza fotografię, jest czynny, czuły, obecny, organizuje, pomaga, interesuje się. Jest – jest przyjacielem!

HANNA BAKUŁA – MALARKA, PISARKA

Uwielbiam pozować Sebasstianowi. Trwa to dziesięć minut, bo ja nie znoszę pozować… malują mnie, przychodzę na plan, pstryk, pstryk i mamy piękne portrety. Jak twórczy Sebasstian się uprze, ma jakąś koncepcję, to nie ma mowy, on by sfotografował… papieża w majtkach…!
Kiedyś była Zofia Nasierowska, dziś jest Sebasstian Skalski!

MAGDA GESSLER – RESTAURATORKA

Przede wszystkim Sebasstian jest artystą upartym, ponieważ mimo wszystkiego co się tutaj zmieniło – on się nie zmienił i bardzo mu tego gratuluję. Jest konsekwentny, tworzy piękne rzeczy i życzę mu, aby nigdy w życiu się nie zatrzymał.

KATARZYNA MILLER – PSYCHOLOG

Sebasstian jest bosski! Po pierwsze i najważniejsze to jest człowiek, który ma harmonię pierwiastka męskiego i kobiecego w sobie, a ja… też to mam i bardzo się świetnie z nim czuję i rozumiem. Jest on prawdę mówiąc świetnym psychoterapeutą i psychologiem, więc od pierwszej chwili i pierwszej sekundy poczułam się jak z kimś, z kim mogłabym robić prawie wszystko…!

ANNA KOLISZ – PEDAGOG, WICEPREZES ZARZĄDU SPÓŁKI ANKOL

SEBASSTIAN SKALSKI to niesamowity, czadowy i wspaniały człowiek. Na swojej drodze spotkałam WIELKIEGO MISTRZA, WIELKIEGO ARTYSTĘ. Potrafi zarazić swoje modelki wielką empatią, entuzjazmem, wdziękiem i szczęściem. Sam bardzo uduchowiony, urokliwy, ambitny i pracowity. Miałam to szczęście, że zostałam JEGO MUZĄ. Ma cudowne wnętrze… , potrafi wydobyć z każdej kobiety to, co w niej najpiękniejsze, bo sam bardzo kocha piękno. Zrobione przez NIEGO fotografie dają mi ogromną przyjemność. Jestem szczęśliwa, że łaskawy los dał mi szansę spotkania TAKIEGO ARTYSTĘ na swej drodze życia. DZIĘKUJĘ MISTRZU SEBASSTIANIE SKALSKI!!!

HANNA ZDANOWSKA – PREZYDENT MIASTA ŁÓDŹ

Sesja z Sebasstianem była fantastyczna i nieprzewidywalna, ponieważ nieprzewidywalna jest sztuka, która musi mieć swoją wolność i możliwość ekspresji, którą każdy artysta musi mieć. Sesja przede wszystkim była wspaniała, bo znów spotkałam się z Sebasstianem, który jest fantastycznym człowiekiem, jest łodzianinem i w związku z czym porozmawialiśmy również jak łodzianka z łodziakiem.

DJ WIKA – DJ, PEDAGOG, DZIAŁACZKA SPOŁECZNA

Sebasstian Skalski jest jak… kameleon, zmienia swój wizerunek w zależności od nastroju. Lubi szokować, zaskakiwać, eksperymentować. Jego życie to tworzenie… dzieł sztuki… każda sesja fotograficzna, każdy obraz to dzieło sztuki. To nie są zwykłe fotografie… on w każdym odkrywa coś zupełnie nowego. Czy to jest gwiazda estrady… czy własna mama… czy ktoś z przyjaciół.
Wszystkie portrety są klasyczne, ale piękne, takie inne, ciekawe, intrygujące. Pomyślałam, jak on to robi… Jako pedagog uważam, że być może jego wrażliwość, pewne predyspozycje, charyzma i talenty jakie posiada tworzą taką niezwykłą osobowość a w rezultacie wyjątkowe działa. Stąd też postrzeganie świata, ludzi jest uwarunkowane empatią, pogodą ducha, miłością do życia, ludzi, zwierząt, przyrody.
Sebasstian… fotografuje, maluje, pisze wiersze, teksy piosenek, scenariusze, komponuje i śpiewa piosenki, ilustruje książki, projektuje fajne detale i meble, reżyseruje, produkuje, wspiera akcje i fundacje charytatywne… jest wszędzie tam, gdzie można czegoś wyjątkowego doświadczyć, gdzie trzeba pomóc, wesprzeć… Cudowny, niezawodny człowiek, przyjaciel, kochający syn – ma wdzięk i urok chłopca w dorosłym mężczyźnie.. taki jest Sebasstian – wielki człowiek o gołębim sercu dla ludzi, zwierząt i życia. Cieszę się, że go znam, że jest obecny (razem ze swoim cudownym partnerem i przyjacielem Michałem Kossmą) w moim życiu i jestmoim przyjacielem!
W Sebasstianie szalenie podoba mi się to, że nikogo nie udaje, ma zawszę jedną twarz dla wszystkich, ma gołębie serce i twardą pupę, pewnie jak ja często powtarza, że jest sobą, robi swoje i ma wszystko w DUPU!