MASKARADA / MASQUERADE

Artysta, fotografik i twórca kultury polskiej Sebasstian Skalski jest wszechstronnym artystą lubiącym wzbudzać kontrowersje i skrajne uczucia. Nie obyła się też bez nich instalacja fotograficzna: MASKARADA / MASQUERADE. Na fotografiach możemy podziwiać profesjonalnych modeli a także aktorów występujących w sztuce „Hollday”: Ewę Błaszczyk, Magdalenę Boczarską, Antoniego Pawlickiego, Piotra Wawera. Nie przez przypadek „Hollday” zostało sportretowane przez Skalskiego! Sztuka jest inspirowana filmem „Śniadanie u Tiffany`ego”, Nowym Jorkiem. Gościem specjalnym MASKARADY / MASQUERADE była: IZA 3D – artystka, tancerka, sobowtór Grace Jones, muzy Sebasstiana Skalskiego i  instalacji fotograficznej: MASKARADA / MASQUERADE.
Tematem przewodnim całego zdarzenia był nastrój karnawałowych bali, kobiecość pożądana przez mężczyzn, męskość doceniana przez wytworne kobiety i… mężczyzn, jak również erotyczne napięcie wyzwalające się podczas gorących nocy w najlepszych klubach na całym świecie. Klasyczna elegancja i nutka dekadencji dają złudzenie niekończącej się maskarady – przewrotnej erotyki i zabawy skonfrontowanych z teraźniejszością. Efekt jest zabójczy…! Premiera 7 stycznia 2009 roku, PLATINUM CLUB, Warszawa.
Sebastian Skalski: „Chciałem, by to było coś innego niż dotychczas, coś wyjątkowego. Na muzę projektu wybrałem legendarną piosenkarkę, aktorkę i modelkę: Grace Jones. Chciałem w instalacji oddać atmosferę, jaka się wytwarza przy jej muzyce w klubach, w Nowym Jorku.”