ZODIACUS

ZODIACUS to projekt artystyczny SEBASSTIANA SKALSKIEGO, który powstał z miłości i marzeń! Rok 2009 dla Sebastiana Skalskiego to dwie ważne rocznice tak w życiu zawodowym jak i prywatnym: 35 urodziny i 10 rocznica jego przyjaźni z aktorką Ewą Błaszczyk. Szczególne sytuacje sprawiły, że Skalski postanowił połączyć ważne daty i w dniu swoich urodzin, na urodzinowej gali w towarzystwie: współtwórców, rodziny przyjaciół i mediów zaprezentował premierowe dzieło, wspierając jednocześnie akcję Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”: BUDZIMY DO ŻYCIA i budowę kliniki dla dzieci po ciężkich urazach mózgu: BUDZIK.
ZODIACUS
to zodiakalne spotkanie gwiazd i przyjaciół. Do akcji przyłączyły się wybitne osobowości, które wystąpiły w kalendarzu charytatywnie w stylizacjach odpowiadających ich znakom zodiaku: HANNA BAKUŁA, EWA BŁASZCZYK, MARCIN DOROCIŃSKI, PAULINA HOLTZ, JOANNA LISZOWSKA, LAURA ŁĄCZ, CONRADO MORENO, TOMASZ RACZEK, IZABELA TROJANOWSKA, BEATA TYSZKIEWICZ, DANUTA STANKIEWICZ, MARCIN SZCZYGIELSKI, ADAM SZTABA, MICHAŁ WIŚNIEWSKI i JOANNA ŻÓŁKOWSKA. Możemy podziwiać magiczne metamorfozy osób znanych i popularnych, które niejednokrotnie zaskakiwały nas już zmianą image!

ZODIACUS miał być come backiem artysty i projektanta biżuterii: TOMASZA R. SIKORY. Na zaproszenie Sebastiana Skalskiego zaprojektował do kalendarza kolekcję biżuterii zodiakalnej oraz serię projektów stylizacji zodiakalnych do sesji zdjęciowych. 11 sierpnia Sikora nagle zmarł! Zdążył przygotować rysunki i opisy oraz przekazać szczegóły. Ostatnie działo mistrza zostało zrealizowane zgodnie z planem i szczegółami. ZODIACUS jest dedykowany pamięci Tomka.